Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2023-2024, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00.

Η είσοδος των μαθητών στο σχολείο θα γίνει χωρίς τη συνοδεία των γονέων εκτός από τους μαθητές της Α΄ τάξης (με συνοδεία γονέων).

Οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 9.45.

Οι γονείς των μαθητών της Α’ τάξης θα παραμείνουν στο χώρο του Σχολείου για μια σύντομη ενημέρωση / γνωριμία.

Οι γονείς που επιθυμούν βεβαίωση για την εργασία τους, μπορούν να την ζητήσουν από τους εκπαιδευτικούς που θα βρίσκονται στην είσοδο.

Την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου, το σχολείο θα λειτουργήσει 8.00 – 16:00 και οι μαθητές θα έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα, ένα πρόχειρο τετράδιο και την κασετίνα τους.

Από την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου θα λειτουργήσουν κανονικά το Ολοήμερο πρόγραμμα (13:15 – 16:00) και η Πρωινή Ζώνη (με ώρα προσέλευσης 7:00 – 7:15).

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων