Καισαριανή, 11 Οκτωβρίου 2017

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Αντιπροσωπεία από την εθελοντική ομάδα <<Ομάδα Δράσης για την Καισαριανή>> επισκέφθηκε το σχολείο μας και πρόσφερε γραφική ύλη (τετράδια, μολύβια, μπλοκ κτλ.) με σκοπό να διατεθούν σε μαθητές μας που τα έχουν ανάγκη.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά τους και τους ευχόμαστε δύναμη στο έργο τους.

Καισαριανή, 3 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητοί γονείς,

Με αφορμή την 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού το σχολείο μας επισκέφθηκε σήμερα το Δημόσιο Πρότυπο Παιδικό Γυμναστήριο (Γήπεδο Νηαρ Ηστ) και το Πάρκο του Σκοπευτηρίου Καισαριανής. Στα σημεία αυτά οι μαθητές συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες, οι οποίες διοργανώθηκαν από τους γυμναστές και τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς μας, ενώ υπήρξε και συνεργασία με επίλεκτους και διακριθέντες αθλητές.

Απολαύστε μερικές απο τις προσπάθειες των μικρών αθλητών..

Καισαριανή, 2 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τους βασικούς κανόνες λειτουργίας του σχολείου οι οποίοι σκοπέυουν στην ομαλή και άρτια λειτουργία του.

Για να δείτε τους βασικούς κανόνες λειτουργίας πατήστε εδώ..

Καισαριανή, 7 Σεπτεμβρίου 2017

6596537043

Ο Αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00 π.μ.

Καλή Σχολική Χρονιά σε όλους.